CoreDump 2018 – tak było…

CoreDump stanowiła tegoroczną nowość na rynku konferencji. To kolejne dziecko Symentis w tym roku, bo w kwietniu i wrześniu spotykaliśmy się już podczas SegFault – wiosną w Łodzi, jesienią – we Wrocławiu.

Ideą CoreDump jest nie tylko podsumowanie odbywających się w ciągu roku konferencji SegFault, ale przede wszystkim inspiracja, otwarcie na dyskusję oraz umożliwienie integracji lokalnym społecznościom IT. Zgodnie z założeniami, pierwszy dzień krakowskiego CoreDump miał charakter Community Day. Trzonem drugiego dnia byli zaproszeni goście.

konferencja CoreDump

Tegoroczny CoreDump to nie tylko 2 dni pełne spotkań i inspiracji. To przede wszystkim blisko 400 uczestników, 32 prelegentów, 4 panele dyskusyjne, 4 partnerów (Codewise, Spartez, G2A, IG), 2 Media Partnerów (Porozmawiajmy o IT, IT-Rex), 4 konferencje partnerskie (J-Santa Conference, ConFrontJS, SpreadIT, Data Workshop Club Conf) oraz 24 partnerów community.

Krakowski CoreDump skupiał się nie tylko na językach programowania, systemach rozproszonych i technikach ich weryfikacji. Nie zabrakło także zagadnień związanych z mikrousługami, bazami danych oraz future of work, a więc dyskusji o tym, jak zmieniają się organizacje.

CoreDump Symentis

Istotną część agendy CoreDump stanowiły 4 panele dyskusyjne: „SQL vs NoSQL is the war over?” (panel prowadził Mariusz Gil), „Future of work” (prowadzony przez Kubę Marchwickiego z Symentis), „Microservices? Whats next?” (prowadzony przez Wojtka Rząsę) oraz „Do we really need yet another programming language?” (prowadzony przez Norberta Wójtowicza). Ideą paneli było nakłonienie do dyskusji jak największej ilości osób. Każdy z uczestników miał możliwość anonimowego zadania pytania lub wygłoszenia własnego zdania dzięki aplikacji Tap To Speak.

CoreDump Kuba Marchiwcki

Symentis jako organizator konferencji SegFault i CoreDump to oczywiście Rada Programowa wydarzenia, a więc: Jarek Pałka, Kuba Marchwicki, Wiktor Sztajerowski i Justyna Bień. W agendzie CoreDump znalazło się też jeszcze jedno nazwisko związane z Symentis. Jednym z pierwszych prelegentów podczas krakowskiej konferencji był bowiem Daniel Pokusa – także związany z Symentis. Daniel wystąpił z prezentacją: „Our industry doesn’t work. Tragicomedy in three acts”.

CoreDump Daniel Pokusa

Dotychczasowe analizy Symentis wykazały, że aż 33,64% uczestników tegorocznych konferencji SegFault i CoreDump to Senior Developerzy, 27,10%  zajmuje stanowisko Senior Software Engineer, 13,08% – CTO, Team Lead – 6,54%, Developerzy to 5,61%, Infrastructure Architect, Principal Database Analyst, Principal Software Architect oraz Machine Learning Engineer – po 2,80%. Jak nie spojrzeć na statystyki – warto być na SegFault i CoreDump, bo „wszyscy jesteśmy architektami”…

Wszystkie prelekcje podczas CoreDump zostały zarejestrowane i już wkrótce ujrzą światło dziennie na kanale YouTube konferencji.

konferencja CoreDump

Cieszymy się, że konferencje SegFault i CoreDump zdołały zapisać się już w kalendarzu konferencji IT. W 2019 roku także planujemy sporo wydarzeń. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów social media – już wkrótce pojawią się tam kolejne informacje dotyczące zarówno minionych, jak i przyszłych wydarzeń.

Dziękujemy za wspaniały odzew w mediach społecznościowych, każde dobre słowo i twórczą krytykę. Do zobaczenia w trasie!