Jakub Marchwicki na Devoxx Belgium 2017

„Java9 and REPL. Forget debugging, welcome joy and productivity” Kuby Marchwickiego z Symentis na Devoxx Belgium 2017.

Od 6 do 10 listopada 2017 roku, w belgijskiej Antwerpii, odbyła się kolejna, szesnasta już edycja Devoxx Belgium. Programiści i prelegenci z całego świata przez cztery dni dzielili się własnymi doświadczeniami – nie tylko w trakcie wystąpień, które odbywały się równocześnie w 8 pomieszczeniach, ale także podczas (jak zawsze cennych) dyskusji w kuluarach.

Ekipę Symentis reprezentował Kuba Marchwicki, który wystąpił z prelekcją: „Java9 and REPL. Forget debugging, welcome joy and productivity”. Kuba skupił się przede wszystkim na dodanym w Java9 REPL do JDK, gdzie niemal każdy może uruchomić aktualne powłoki Java i wypróbować nową składnię, API, czy nowe biblioteki. Podczas prezentacji omówił sposoby używania REPL dla wyizolowania nowych elementów języka API oraz możliwości tworzenia kompletnych aplikacji. Pokazał też sposób użycia JShell do wypróbowania nowych funkcji językowych (w tym ulepszenia Java9 Streams). W prezentacji nie zabrakło również diagnoz nowych możliwości, jakie płyną z pracy z REPL.

Devoxx Belgium kolejny już raz skupiło tysiące programistów i setki prelegentów. Następna odsłona Devoxx Belgium odbędzie się w dniach od 12 do 16 listopada 2018 roku. Polecamy!

Zainteresowanych zapraszamy do wysłuchania wystąpienia z Devoxx Belgium 2017 pod linkiem.