Kod zastany według Daniela Pokusy z Symentis

Tegoroczna edycja Boiling Frogs nie mogła się obyć bez udziału Symentis. Podczas konferencji Daniel Pokusa mówił o kodzie zastanym.

Tegoroczna edycja Boiling Frogs jest kolejną, w której Symentis bierze udział. Tym razem grono prelegentów konferencji zasilił Daniel Pokusa, który w pierwszej ścieżce wystąpił z prezentacją: “Praca z kodem zastanym – nadchodzi wielka fala”.

Daniel poruszył temat pracy z kodem w wymarzonym przez każdego projekcie, jakim jest greenfield. Nie zabrakło pytań o dylematy, wobec jakich stajemy w projektach biznesowych – szczególnie gdy chodzi o wybór technologii. Co wybrać – to co znane i sprawdzone, czy pokusić się o nowinki? Jak zaznaczył Daniel, część problemów, z jakimi przyjdzie się zmierzyć, zawsze będzie nowa i będzie wymagać niestandardowych rozwiązań. Zasadniczym problemem jednak mogą okazać się nasze przyzwyczajenia i stare, utarte praktyki.

kod zastany

Foto: Boiling Frogs

Daniel Pokusa próbował wykazać dlaczego projekty legacy powinny być tymi pierwszego wyboru (o ile znajdują się w określonym środowisku). Przeanalizował także kilka problemów związanych z architekturą, tworzonych przez wymagania biznesowe, technologie i decyzje, które zapadły już wcześniej.

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie podczas Boiling Frogs!