Kurs JVM z Jarkiem Pałką z Symentis – teraz także online

Kurs JVM, współzbieżność, wydajność i inne zagadnienia – z Jarkiem Pałką z Symentis – teraz także online!

Jeśli nie macie czasu na kolejne szkolenia w tygodniu, to najnowsza oferta Symentis jest właśnie dla Was! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o java.util.concurrent, java.nio lub zobaczyć jak pracuje się z microbenchmark (JMH), albo jesteście ciekawi jak działają bazy danych i chcecie lepiej zrozumieć ich mechanizmy, sprawdźcie co oferuje Wam Jarek Pałka podczas “niedzielnej szkółki” online.

Ten wyjątkowo interaktywny webinar wprowadzi Was nie tylko w teoretyczne, ale i bardzo praktyczne podstawy wybranego problemu. Nauczycie się technik, które wprowadzą Was na zupełnie inny poziom. Pojawią się tu zarówno kod, dyskusje, linki do materiałów, jak i zadania na kolejne dwa tygodnie. Tak, będziemy spotykać się cyklicznie, co dwa tygodnie – od 9 marca do 11 maja. Sukcesywnie będziemy też budować rozwiązanie. Podczas kolejnych spotkań pojawią się: pull request, code review i wszystko co jest potrzebne by stworzyć projekt.

Podczas kursu będziecie pracować na czystym JDK11. Jedyne frameworki, na które jest tu zgoda, to JUnit, AssertJ i Mockito (oraz inne, które są niezbędne do pisania testów).

W pierwszej kolejności zajmiecie się bazą kluczem – wartością, wielowątkową, działającą tylko w trybie “embedded”, zgodną z modelem spójności, “monotonic reads”.

kurs JVM jarek pałka

Podczas kursu nie tylko dowiecie się czym są database storage structures, ale także zaprzyjaźnicie się z java.nio.channels.FileChannel i java.util.concurrent.* Po skończonym kursie nie straszny Wam będzie gąszcz concurrency primitives. Dowiecie się dlaczego Java Memory Model jest nam potrzebny i ile powinniście o nim wiedzieć by nie zwariować. A także: kiedy, jak i dlaczego korzystać z „lock-free programming”.

Obawiacie się, że to trudne? Po każdej sesji w repozytorium pojawią nowe testy, a Waszym celem będzie wypełnić implementację kodem. Przez cały czas do następnej sesji Jarek będzie sprawdzał postępy prac i, jeśli zajdzie taka potrzeba, nadciągnie z pomocą. Uruchomimy także grupę mailingową, w której będziecie mogli wymieniać się pomysłami.

Chcecie się dowiedzieć czy JVM może być szybki? Kurs JVM z Jarkiem Pałką startuje już 9 marca! Ilość miejsc ograniczona! Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem: http://bit.ly/2AWorrD

Zapraszamy!