Łukasz Łuczak z Symentis o projektach IT

W marcu br. Łukasz Łuczak z Symentis był jednym z prelegentów podczas Warszawskich Dni Informatyki. Swoje wystąpienie poświęcił projektom IT.

Pod koniec marca 2019 roku, podczas Warszawskich Dni Informatyki, Łukasz Łuczak z Symentis wystąpił z prezentacją: “Co może pójść nie tak w świecie rozwijania projektów IT”.

W swoim talku, w ścieżce IT FUCKUPS, Łukasz podkreślił jak wielką niewiadomą jest początek każdego projektu. Jak trudno jest wówczas określić jakie funkcje zostaną dodane, jak wiele użytkowników będzie z niego korzystało w sposób aktywny oraz z jakimi systemami zewnętrznymi należy współpracować. Łukasz podkreślił także jak ważne są wówczas decyzje architektoniczne.

Łukasz Łuczak Symentis

W trakcie swojego wystąpienia Łukasz wskazał jak obliczyć ryzyko, jak unikać błędów systemowych, które mogą mieć znaczenie strategiczne dla projektu. Łukasz skupił się głównie na projektach webowych – przede wszystkim na frontendzie, choć i na temat backendu także padło kilka ciekawych słów.

Tegoroczne Warszawskie Dni Informatyki były już dziesiątą edycją wydarzenia. Prelekcje odbyły się w dwudziestu dwóch ścieżkach o różnorodnej tematyce – dostosowanej do różnych poziomów doświadczenia.