Majowe InfoMEET w Katowicach z udziałem Daniela Pokusy z Symentis

W maju br., w Katowicach, odbyło się kolejne InfoMEET. Daniel Pokusa z Symentis był jednym z prelegentów podczas konferencji.

Daniel wystąpił z prezentacją: „Orchestrate Your Choreography”. Jak sam przyznaje, prezentacja ta stanowi owoc serii dyskusji prowadzonych przez kilka zespołów programistów na temat architektury. Podkreślał, że brak wiedzy w tym obszarze może stanowić sporą przeszkodę w projektowaniu oraz, że jako społeczność profesjonalistów, zbyt często ignorujemy, to co stanowi bazę branży.

Daniel poświęcił sporo uwagi konieczności wyboru, przed którym przychodzi stanąć każdemu (niezależnie od tego, czy pracuje nad prostą, monolityczną aplikacją, czy nad sporym systemem rozproszonym). To wybór pomiędzy orkiestracją i choreografią. Wskazał, że te podstawowe koncepcje stanowią podwaliny wielu współczesnych wzorców architektonicznych. Wszystko po to, by (jak podkreślił) być bardziej świadomym swojej obecnej architektury projektu.

InfoMEET to cykliczna, bezpłatna konferencja IT połączona z targami kariery. Majowe spotkanie, jak zawsze było sporą dawką wiedzy oraz możliwością wymiany doświadczeń.