Pierwsza edycja SegFault już za ekipą Symentis!

18 maja przejdzie do historii jako data pierwszej edycji konferencji SegFault. Organizatorem wydarzenia była agencja doradztwa Symentis.

Idea SegFault rodziła się w naszych głowach od kilku lat. Światło dzienne ujrzała zaledwie cztery miesiące temu. Radę Programową SegFault ramię, w ramię tworzą: Jarek Pałka (Chief Procrastinator Officer), Kuba Marchwicki (Chief Mob Officer), Wiktor Sztajerowski (Chief Wizard Officer) oraz Justyna Bień (Chief Enterteinment Officer).

Łódzkie SegFault to owoc wielogodzinnych spotkań, telekonferencji i tysięcy przejechanych kilometrów. Podczas przygotowań stworzyliśmy łącznie ponad 300 postów w social media, informując o naszych działaniach i przygotowaniach do wydarzenia. Łódzkie SegFault to ponad 200 uczestników, 13 godzin prelekcji w dwóch salach, 15 prelegentów, 7 partnerów oraz wspierające nas społeczności.

SegFault uroczyście otworzył Jarek Pałka. Nieformalnie jednak pierwszą edycję konferencji rozpoczęliśmy już w poprzedzający wieczór, podczas Before Party.

Zgodnie z założeniami, Łódzka edycja SegFault krążyła wokół pięciu głównych bloków tematycznych: Architecture At Scale, Small Architectures, Foundations of Future Architectures, Architecture of You oraz Legacy Architectures. Wracamy do fundamentów i podwalin branży. Podążamy wbrew nurtom goniącym na nowościami, które pojawiają się i znikają. Udowadniamy, że wszystkie wysokopoziomowe rozwiązania mają niezmienne źródła w solidnych koncepcjach i podstawach teoretycznych.

SegFault w Łodzi to dopiero początek. Kolejna edycja konferencji już we wrześniu. Tym razem spotkamy się we Wrocławiu.

Wszystkie drogi SegFault prowadzą do CoreDump, który w tym roku odbędzie się w listopadzie, w Krakowie. CoreDump to kulminacja rocznych, lokalnych spotkań. Core Dump to bardziej zaawansowany poziom poruszanych tematów.

Przyszłoroczne edycje SegFault odbędą się między innymi w Łodzi oraz w Katowicach. Jednak jeszcze przed nimi, w marcu 2019 roku, zapraszamy do Gdańska, na nową formę spotkania – czyli warsztaty SegFault University.

Śledźcie stronę SegFault oraz nasze profile w social media, gdzie zawsze czekają na Was bieżące informacje i ciekawostki. Koniecznie subskrybujcie kanał SegFault na YouTube.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Nade wszystko jednak pamiętajcie o przedwiecznej prawdzie: Wszyscy jesteśmy architektami!

Do zobaczenia na kolejnych edycjach SegFault i na CoreDump!