Prelekcja Jarka Pałki z Symentis numerem jeden w ścieżce Software Architecture podczas SpreadIT 2017

W listopadzie 2017 roku, podczas V edycji Spread IT, w Gliwicach, Jarek Pałka wystąpił z prezentacją: „Sagi, strumienie, reaktywność i inne buzzwordy”. Wystąpienie Jarka zyskało wyróżnienie jako najlepiej oceniania prelekcja w ścieżce Software Architecture. Gratulacje!

W swoim wystąpieniu Jarek wyszedł od zmian, jakie zaszły w systemach przetwarzających duże ilości danych oraz w (powiązanych z nimi) oczekiwaniach użytkowników co do czasu dostępu. Skupiając się na konkretnych przykładach, Jarek wskazał jak z tysiącami zdarzeń przypadającymi na jedną sekundę radzą  sobie duże serwisy (takie, jak na przykład Allegro). Nie zabrakło też uwag Jarka na temat powiązań sag, strumieni, reaktywności i „in-memory data grids” oraz uszczypliwych nieco anegdot poświęconych machine learnig…

SpreadIT to cyklicznie odbywająca się, otwarta, darmowa konferencja poświęcona zagadnieniom informatycznym. SpreadIT 2017 skupiło audytorium ośmiuset uczestników, w pięciu aulach, w trzech ścieżkach tematycznych (GameDev, Software Craftmanship oraz w zwycięskiej dla Symentis: Software Architecture).

Dziękujemy za fantastyczny odzew nie tylko w social media, ale także w indywidualnych opiniach zawartych w ankietach.

Foto: https://spreadit.pl/galeria