Symentis na 4Developers 2017

Festiwal 4Developers 2017 za nami. W fantastycznej tegorocznej agendzie 4Developers znaleźli się także ludzie z Symentis: Krzysztof Kaczmarek, Jakub Marchwicki oraz główny trener, architekt i doradca Symentis – Jarosław Pałka, który nie tylko był odpowiedzialny za ścieżkę poświęconą architekturze aplikacji, ale także zasiadał w Radzie Programowej Festiwalu.

O czym mówili nasi specjaliści?

Jarek Pałka ponownie zajął się tym, co skrywają kolejne warstwy frameworków i bibliotek. Podczas prelekcji „JIT me baby one more time” skupił się na przykładach w języku JAVA oraz na analizie zachowania JIT. Nie zabrakło wprowadzenia do interpretera bytecode, kompilatorów C1 i C2, technik „inline” oraz „escape analisys”, czy deoptymalizacji, a także narzędzi do ich inspekcji. Ponadto Jarek Pałka sporo uwagi poświęcił technikom wykorzystywanym przez JIT (class hierarchy analisys, constant propagration, loop unrolling oraz intrinsics).

Krzysztof Kaczmarek, w prezentacji „Monolith’s revenge”, przedstawił splot praktycznych opowieści o Clojure – było więc i o architekturze, i o technologiach, a także o wzlotach i upadkach z nimi związanych.

Jakubowi Marchwickiemu przypadła w udziale moderacja panelu dyskusyjnego… „Wyobraź sobie, że cała publiczność siedzi nago…”. Celem spotkania była rozmowa wokół trzech, kluczowych dla każdego wystąpienia, zagadnień. Do dyskusji na temat wystąpień publicznych Kuba Marchwicki zaprosił: Jakuba Nabrdalika (programistę, architekta, lidera), Karola Modzelewskiego (komika i satyryka) oraz Mirosława Woźniaka (tancerza, choreografa, wokalistę).

Tegoroczna edycja 4Developers skupiła rekordowe 1800 uczestników i krążyła wokół zagadnień transformacji architektury. Jak zawsze padały trudne pytania o kierunki i skuteczność działań.

W Symentis jesteśmy związani z 4Developers od kilku lat. Festiwal skupia ekspertów branży IT z całego świata. W planach są już kolejne edycje, które odbędą się w innych miastach (m.in. w Trójmieście). 4Developers to zawsze cenna okazja do spotkań, wymiany doświadczeń i dyskusji – także tych w ramach after party 😉