Symentis na 4Developers w Gdańsku

Wrześniowa, nadmorska edycja największego festiwalu technologicznego – 4Developers w Gdańsku – już za nami!

W agendzie 4Developers nie zabrakło, jak zawsze silnej, ekipy Symentis. W ścieżce App Arch II By Decerto, z prezentacją „Monolith’s revenge”, wystąpił Krzysztof Kaczmarek. Obok zbioru praktycznych opowieści o Clojure, sporo tu było o zastosowaniach, nadziejach, porażkach, sukcesach, technologiach – wszystko oczywiście w odniesieniu do architektury.

Jarek Pałka przedstawił nową odsłonę „JIT me baby one more time”. Nie zabrakło więc poszukiwań elementów magicznych technologii, a nawet zadumy i zachwytu nad jej pięknem. Wszystko po to, by zdemaskować techniki wykorzystywane przez JIT, a wśród nich między innymi: class hierarchy analisys, constant propagration, loop unrolling i intrinsics.

Gdańskie 4Developers nie mogło się także obyć bez Jakuba Marchwickiego, który tym razem poprowadził panel dyskusyjny. Temat?  „Wyobraź sobie że cała publiczność siedzi nago…”. Wbrew licznym oczekiwaniom nie było rad dotyczących skutecznych technik prezentacji. Do udziału w panelu Kuba zaprosił trójkę reprezentujących odmienne dziedziny praktyków, których łączą częste, bo zawodowe wystąpienia publiczne. W gronie panelistów znaleźli się: Jakub Nabrdalik (programista, architekt i lider), Karol Modzelewski (standupowiec) oraz Mirosław Woźniak (tancerz, choreograf i wokalista w jednym). Panel dyskusyjny toczył się wokół kluczowych spraw i problemów związanych z każdym wystąpieniem publicznym.

4Developers to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz Symentis. To festiwal, który z roku na rok i z edycji na edycję pobija kolejne rekordy nie tylko pod kątem frekwencji, ale także aktywnych uczestników – prelegentów. To także najbardziej interdyscyplinarne spotkanie społeczności IT w kraju.

Po tegorocznej wrześniowej gdańskiej edycji, już wkrótce możecie nas spotkać na 4Developers w Łodzi, 9 listopada 2017 r.  Zapraszamy do śledzenia fanpage Symentis na Facebooku!