Symentis na 4Developers

Kwietniowy festiwal 4Developers już za nami. W agendzie nie mogło zabraknąć nazwisk z Symentis!

W ścieżce „Architektury aplikacji I by UBS”, Łukasz Łuczak wystąpił z prezentacją:: „>One architecture to bring them all< – czyli rzecz o architektonicznych puzzlach”. W swoim wystąpieniu Łukasz wyszedł z założenia, że w procesie rozwoju umiejętności w zakresie architektury oprogramowania, nietrudno o wrażenie, że kolejne rozwiązania i koncepcje nie tylko są w ogóle niekompatybilne ze sobą, ale co więcej – wzajemnie się wykluczają. Łukasz próbował przekonać słuchaczy, że ten pozorny chaos można potraktować właśnie jak puzzle, które dobrze ze sobą zestawione i poukładane, będą stanowić sensowną układankę. Pokazał także jak można je wykorzystać w pozornie tylko nieprzyjaznym środowisku. Podczas 4Developers Łukasz Łuczak pełnił ponadto obowiązki opiekuna merotycznego scieżki Architektury.

W ścieżce: „Architektura aplikacji II” ze złowrogo brzmiącym zawołaniem: „Errors, errors everywhere!” swoją prezentację przedstawił Daniel Pokusa. Daniel skupił się na praktykach obsługi błędów. Zaproponował rozwiązania w zakresie: radzenia sobie z problemami biznesowymi w systemach asynchronicznych, obsługi wyjątków bez tracenia klientów, czy ponawiania konkretnych operacji. Jak sam mówi: była to historia o tym, co może się nie udać w naszej wspaniałej, skalowalnej, rozproszonej aplikacji.

Ostatnim z reprezentantów Symentis na 4Developers był Włodek Krakowski, który w ścieżce „Soft skills & Business Relations” pytał o kwestie refaktoryzacji w świecie biznesu… dla programistów. Skupił się na tym, co najważniejsze w pracy zespołu, czyli na jakości kodu. Podczas prezentacji, Włodek podzielił się własnym doświadczeniem i wnioskami na temat pracy nad kodem – szczególnie sposobu pracy nad dostarczeniem wartości biznesowej, umiejętności wzajemnej pomocy w zespole, jak również samego zarządzania zespołem. Było też o, sprawdzonej przez Włodka, metodzie regularnych sesji inspektoryzacji kodu.

4Developers to festiwal technologiczny, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez branżowych. Byliście?

Foto: ttps://www.facebook.com/4Developers/