Warsztaty z RZEmiosła.IT – Architecture kata z Symentis

25 listopada 2017 roku, w Rzeszowie, odbyły się warsztaty z RZEmiosła.IT – Architecture kata, prowadzone przez Jarka Pałkę z Symentis.

Architecture kata to unikalny warsztat, którego celem jest poszerzenie nie tylko umiejętności z zakresu projektowania systemów, ale także komunikacji pomiędzy członkami zespołu oraz komunikacji z klientem. Architecture kata to, w zamyśle zespołu Symentis, warsztat przeznaczony nie tylko dla architektów. W ramach warsztatów swoje umiejętności poszerzają zarówno programiści, testerzy, jak również osoby związane z szeroko pojętym biznesem. 

Architecture kata pomaga zespołom odnaleźć wspólną nić porozumienia, pozwala lepiej zrozumieć techniki komunikacji i własne potrzeby. Warsztaty pomagają zrozumieć istotę założeń i ograniczeń technologii, a także siły wpływające na strukturę systemu. To forma, z której sami często korzystamy podczas projektowania systemów.

Grupa uczestników, jaka pojawiła się na warsztatach w Rzeszowie okazała się niezwykle różnorodna jeśli chodzi o technologie. Prawdopodobnie to właśnie dlatego pomysły rozwiązania przedstawionego podczas warsztatów problemu biznesowego, dalece odbiegały od przyjętych schematów. Warto dodać, że problem, przed jakim postawiliśmy uczestników nie były łatwy, polegał bowiem na wymyśleniu (od zera!) marketing automation. Dodatkowo, Jarek zaproponował grupie… wykorzystanie karteczek CRC i modelu C4 Simon’a Browna. Mimo powszechnego zaskoczenia, narzucona metoda okazała się wybitnie efektywna przy projektowaniu.

Rzeszowskie Architecture kata uważamy za wyjątkowo owocne i inspirujące. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za fantastyczny odzew w social media.

Zainteresowanych kolejnymi odsłonami Architecture kata zapraszamy do śledzenia oferty Symentis na stronie http://symentis.pl/architecture-kata/ oraz na naszym fanpage na Facebooku.