Wrocławski SegFault już za nami!

24 września 2018 roku, we Wrocławiu, odbyła się druga edycja konferencji SegFault. Agencja doradztwa Symentis była organizatorem wydarzenia. W Radzie Programowej – trzon Symentis: Jarek Pałka, Kuba Marchwicki, Wiktor Sztajerowski oraz Justyna Bień.

Po kilku latach planów i pomysłów, 18 maja 2018 r. konferencja SegFault stała się rzeczywistością. Cztery miesiące później, nie zwalniając tempa, ekipa Symentis ruszyła z drugą edycją konferencji we Wrocławiu. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników. Dwie sale, dwie ścieżki, jedenaście prelekcji, mnóstwo inspiracji, dyskusji i spotkań…

Rada Programowa SegFault

 

„SegFault” stanowi jedno z podstawowych pojęć z zakresu programowania oraz budowy systemów operacyjnych, dlatego też ideą konferencji jest powrót do podstaw. Zgodnie z założeniami, na drugą edycję konferencji – tak samo, jak i na pierwszą – składało się pięć głównych bloków tematycznych: Architecture At Scale, Small Architectures, Foundations of Future Architectures, Architecture of You oraz Legacy Architectures.

Wrocławska edycja SegFault to znane i rozpoznawalne nazwiska: Andrzej Ludwikowski, Daniel Pokusa, Dominik Boszko, Jan Pustelnik, Krzysztof Kaczmarek, Michał Bartyzel, Piotr Wyczesany, Tomek Nurkiewicz, Wojtek Erbetowski, Wojtek Rząsa oraz Zbyszko Papierski. Ich prezentacje, choć sięgające rozmaitych obszarów, za każdym razem udowadniały, że każde wysokopoziomowe rozwiązania zawsze opierają się na niezmiennej bazie solidnych koncepcji i teoretycznych podstaw.

Konferencja SegFault we Wrocławiu nie mogłaby się odbyć bez wsparcia i czynnego udziału społeczności lokalnych oraz partnerów. Principal Partnerem wydarzenia była Collibra. Architect Partnerem zostało Dynatrace. Wśród Senior Partnerów SegFault znaleźli się IT Kontrakt, Ocado Technology oraz już po raz drugi: SoftwareMill. Nie zabrakło także partnerów medialnych: No Fluff Jobs, Magazyn Programista, ProcesyBiznesowe.pl, justjoin.it. Rzecz jasna, SegFault we Wrocławiu nie mogło by się obyć bez wsparcia społeczności lokalnych (Java User Group i innych), a także konferencji partnerskich: Rzemiosło IT, GeekWeek, GDG DevFest Poland 2018 in Wrocław oraz oczywiście CoreDump.

Wszystkie prelekcje wygłoszone podczas konferencji zostały zarejestrowane i są na bieżąco udostępniane na konferencyjnym kanale na YouTube. Zapraszamy do śledzenia social media SegFaultConf oraz CoreDumpConf.

Kolejna edycja w kwietniu 2019 roku, w Łodzi. Wcześniej jednak, bo już w listopadzie bieżącego roku – CoreDump oraz SegFault University (w marcu 2019 roku).

Dziękujemy, że jesteście z nami! Do zobaczenia na CoreDump i kolejnych edycjach SegFault!

(Zdjęcia: Paweł Włodarski – dziękujemy!)