Konferencja SegFault – nowe dziecko Symentis

„Wszyscy jesteśmy architektami” – pod tym hasłem, w maju 2018, rusza pierwsza edycja cyklicznej konferencji IT – SegFault.

Po kilku latach planów nadszedł czas, by przekuć je w rzeczywistość. W maju bieżącego roku ruszamy z nowym wydarzeniem na rynku konferencji IT. Dlaczego SegFault?

Tak, jak SegFault stanowi jedno z podstawowych pojęć z zakresu programowania oraz budowy systemów operacyjnych, tak również nasze przedsięwzięcie ma za cel powrót do podstaw. Chcemy uniknąć modnych dziś rozważań o nowych i zarazem przemijających trendach. Wracamy do fundamentów IT, gdyż chcemy udowodnić, że każde wysokopoziomowe rozwiązania zawsze opierają się na niezmiennej bazie koncepcji i teoretycznych podstaw. Jesteśmy głęboko przekonani, że tylko zrozumienie (często spychanych w niepamięć) podwalin branży IT, pozwoli nie tylko na rozwój jej samej, ale także ludzi z nią związanych.

Konferencja SegFault Symentis

Konferencja SegFault krąży wokół pięciu głównych nurtów tematycznych. Pierwszy z nich, Architecture At Scale, skupia się na dobrych praktykach i skalowaniu systemów rozproszonych. Pojawią się tu zagadnienia związane ze skalowalnością, wydajnością, NoSQL, microservices, serverless, cloud computing, BigData, FastData i SOA.

Drugi wątek tematyczny, Small Architectures, gromadzi wszystko, co pomaga budować systemy na poziomie mniejszych komponentów. Tu posłuchacie o TDD, DDD, CQRS. To kwintesencja dobrych praktyk i wzorów, niezależnie od platformy i języka programowania.

Foundations od Future Architectures to blok, w którym pojawią się tematy o tyle trudne, o ile fundamentalne. To swoiste „odkurzanie” dokumentów sprzed dwóch, trzech, a nawet… czterech dekad.

Zagadnienia związane z pracą z kodem i systemami odziedziczonymi podejmujemy w obrębie wątku Legacy Architectures.

W bloku Architecture of You chcemy rozmawiać o nas samych, o rozwoju, karierze i umiejętnościach.

Kto za tym stoi? W Radzie Programowej SegFault znajdziecie znane twarze Symentis: Jarka Pałkę, Kubę Marchwickiego, Wiktora Sztajerowskiego oraz Justynę Bień.

Zapraszamy na pierwszą edycję SegFault, która odbędzie się już 18 maja, w Łodzi. Kolejna edycja już jesienią, a potem… Śledźcie Symentis i SegFault w sieci (http://segfault.events/)– szczegóły już wkrótce!